Udržiavanie krásnej srsti a kože vášho psa v bezchybnom stave

Jeho prvou obranou je zdravá koža

Psia koža poskytuje niekoľko zdraviu prospešných funkcií, a to bez ohľadu na vek, rasu či pohlavie. Vytvára 24 % telesnej hmotnosti šteňaťa a 13 % telesnej hmotnosti dospelého psa a poskytuje životne dôležitú ochrannú vrstvu, ktorá slúži ako prvá ochrana pred škodlivinami z vonkajšieho sveta. Hladká a zdravá koža zároveň dokáže lepšie držať srsť a pomôcť vášmu psovi rýchlejšie sa zotaviť zo škrabancov. Preto je nesmierne dôležité, aby sme ju udržiavali v dobrom zdravotnom stave.

Odhaľte príznaky citlivej kože

Jedným z najlepších indikátorov dobrého zdravotného stavu vášho psa je jeho vonkajší vzhľad. Ak sa vám na ňom niečo nepozdáva, najprv vyhľadajte veterinárneho lekára, ktorý vám pomôže nájsť príčinu týchto zdravotných ťažkostí. Ak však budete sledovať reakciu vášho psa na rôzne vonkajšie faktory, umožní vám to identifikovať príčinu citlivosti alebo alergiu.

Váš pes môže mať alergiu

Svrbivá koža je často prejavom rôznych alergií. Alergie môžu byť vyvolané dôsledkom kontaktu s akýmkoľvek množstvom alergénov alebo ich vdýchnutím či požitím, uštipnutia blchou alebo roztočom v prachu až po konkrétne jedlo. Veterinár vám pomôže presne stanoviť alergiu.

Faktory, ktoré môžu spôsobiť citlivosť kože

Sezónne faktory; Slnko, vietor, sneh, dážď, chlad.
Environmentálne faktory; Špina, prach, znečisťujúce látky.
Ostatné faktory; Stres, suchá koža, obezita.

Naše inovácie


PODOBNÉ PRODUKTY

PURINA® PRO PLAN® LARGE ADULT ROBUST OPTIDIGEST pre citlivé trávenie

Kompletné krmivo pre dospelých psov malých a miniatúrnych plemien s citlivým trávením.

PURINA® PRO PLAN® LARGE ADULT ATHLETIC OPTIDIGEST pre citlivé trávenie

Kompletné krmivo pre dospelých psov malých a miniatúrnych plemien s citlivým trávením.