Starostlivosť o citlivé trávenie vášho psa

Upokojte jeho tráviace ústrojenstvo.

Má váš pes dobré trávenie? Konzumuje potravu s chuťou? Prospieva, rastie a teší sa zo života? Každý pes je iný a mnoho psov trápi citlivé trávenie. Ak chcete, aby váš pes bol zdravý a tešil sa zo života, je nevyhnutné, aby jeho tráviace ústrojenstvo fungovalo čo najlepšie.

Jeho ochranou je zdravé trávenie.

Tráviace ústrojenstvo je pre vášho psa ochranou 24 hodín denne, 7 dní v týždni. 70 % jeho imunitných buniek sa nachádza práve tu. Chránia ho pred toxínmi a vytvárajú bariéru medzi ním a škodlivými baktériami, ktoré sa nachádzajú vo vonkajšom svete a zabraňujú vzniku ďalších ochorení. Zároveň zohráva kľúčovú úlohu pri absorbovaní živín z potravy, ich premene na energiu a vylučovaní všetkého, čo je nestráviteľné.

Odhaľte príznaky citlivého trávenia

Všímajte si nasledujúce dva hlavné problémy:

• Často mäkká a zle tvarovaná stolica

Občasná hnačka a nekonzistentná stolica sú prirodzeným prejavom nerovnováhy črevnej mikroflóry. Ak však k nim často dochádza, môže ísť o potravinovú intoleranciu alebo alergiu. Ak máte obavy, navštívte veterinárneho lekára a nechajte si svojho psa vyšetriť.

• Neprimeraná reakcia na nové krmivo

Ak meníte stravu vášho psa, urobte to postupne. Ak však čo i len pomalá zmena vedie k plynatosti či hnačke, môže ísť o prejav intolerancie na nové krmivo.

Doprajte svojmu šteniatku úžasný štart do života


PODOBNÉ PRODUKTY

PURINA® PRO PLAN® SMALL & MINI ADULT OPTIDIGEST pre citlivé trávenie

Kompletné krmivo pre dospelých psov malých a miniatúrnych plemien s citlivým trávením.

PURINA® PRO PLAN® ALL SIZES ADULT LIGHT / STERILISED OPTIWEIGHT

Kompletné krmivo pre psy s nadváhou alebo sterilizované psy všetkých plemien.