4 kroky k optimálnej váhe

Snaha dosiahnuť optimálnu váhu u vášho psa vás môže odradiť. Ale vy to dokážete! Stačí, ak budete dodržiavať nasledujúce štyri kroky a vráti sa vám to vo forme dynamickejšieho spoločného života.

  1. Kŕmte ho vhodným spôsobom

Ak je váš pes súčasťou programu regulácie hmotnosti, pripravte mu radšej dve až tri menšie dávky potravy ako jednu veľkú. Tieto rovnomerne rozvrhnuté dávky potravy zabránia pocitu hladu.

Dávky potravy správne odvážte, aby ste zabránili prekrmovaniu. Škála produktov Purina® PRO PLAN® na svojich baleniach ponúka podrobný návod na kŕmenie. Nekŕmte svojho psa zvyškami jedál. Takéto kŕmenie pridáva mnoho neželaných kalórií v nevhodnej výživovej forme. Vaša rodina a priatelia môžu podporovať tento zlozvyk. Preto sa uistite, že vedia o tom, že je váš pes účastníkom programu regulácie hmotnosti.

Typy pre odmeňovanie

Odmeňovanie je súčasťou vzťahu s vašim psom. Predstavujú ale pre vášho psa skryté kalórie a preto treba dodržiavať pár hlavných zásad:

• Nepodávajte mu tučné maškrty
• Snažte sa používať menšie veľkosti maškŕt, alebo zdravšie sušienky PRO PLAN® Light Biscuits
• Vytvorte si predstavu o dennej dávke maškŕt – „odmeňovaciu krabičku“. Vždy keď odmeníte vášho psa, dajte rovnakú maškrtu do krabičky. Urobíte si tak lepšiu predstavu o množstve odmien, ktoré mu dávate
• Pokiaľ váš pes prosi o odmenu, skúste mu miesto toho venovať vašu pozornosť. Hra ho rozptýli, ušetríte ho tak prijímaniu zbytočných kalórií a užijete si s ním viac zábavy

2. Cvičte a získajte viac energie

Je jedno, či sa prechádzate po lese alebo športujete v parku. Cvičenie a hry sú kľúčové pre váš vzájomný vzťah. Je to zábavný spôsob udržania optimálnej hmotnosti vášho psa a obrovská príležitosť prehĺbiť puto medzi vami a vychutnať si pohyb na čerstvom vzduchu. Rôznorodosť je korením života. Preto sa pokúste skombinovať rôzne postupy cvičenia nasledujúcimi spôsobmi:

Používajte hračky, ktoré prinesú do vašich prechádzok viac zábavy

Pokiaľ rád prináša loptičky, skúste použiť tenisovú raketu, aby ste loptičku odpálili ďalej a pes mohol viacej behať.

Skúste chodiť na prechádzky s inými majiteľmi psov a ich psami

Skupiny psov a ich majiteľov tak chodia na dlhšie prechádzky. Váš pes si možno nájde ďalších kamarátov na hranie. Psy, ktoré sa spolu hrajú, spália viac kalórií.

4step

Skúste meniť vaše prechádzky

Nezáleží či meníte vašu cestu, alebo vaše tempo z pokľudnej prechádzky na rýchlejšiu

Nezabúdajte, že pokiaľ váš pes je starší alebo má problémy s kĺbmim sú aj jeho možnosti obmedzené. Poraďte sa so svojim veterinárnym lekárom, aká intenzita cvičenia je pre vášho psa najvhodnejšia. 

3. Sledujte hmotnosť vášho psa

Ciele, ktoré ste si stanovili na reguláciu hmotnosti, vám uľahčia a spríjemnia meranie pokroku vášho psa. Vytvorte si tabuľku, kde budete zaznamenávať pokrok vášho psa pri znižovaní hmotnosti. Odmerajte mu obvod pása a sledujte jeho fyzický vzhľad pomocou systému hodnotenia kondície tela (Body Condition System).

Dobrým cieľom, na ktorý sa môžete zamerať, je pokles hmotnosti o 2 %. Urobte si z tohto cieľa spoločný zážitok a odmeňte svojho psa novou miskou alebo hračkou. Pre správnejšie oficiálnejšie hodnotenie si dohodnite vyšetrenie u veterinárneho lekára.

4. Nevzdávajte sa

Nielen v prípade ľudí, ale aj v prípade psa prebieha redukcia hmotnosti postupne. Nenechajte tým odradiť ani seba ani vášho psa. Postupne znamená dobre, pretože je vyššia pravdepodobnosť, že zhodené kilá už viac nenaberie. S podporou vášho veterinárneho lekára, výživy PRO PLAN® a nového tréningu váš pes znovu nadobudne radosť a zdravie, ktoré potrebuje na to, aby sa ešte dlho mohol tešiť zo života.

Rýchle typy pre kontrolu telesnej hmotnosti

• Miesto jedla mu venujte viac lásky a pozornosti
• Odmeňujte ho len s prihliadaním na celkový príjem kalórií
• Voľte pomalší spôsob redukcie hmotnosti
• Hrajte sa a cvičte. Čím viac tým lepšie.

Ukáže vám rozdiel

Už v priebehu redukcie hmotnosti môžete očakávať zlepšenie vášho vzájomného vzťahu, pretože strávite viac času spoločnými aktivitami.

Ukáže vám:

• Vďaka väčšej pohyblivosti môžete spoločne robiť viac vecí
• Väčšia hravosť pre maximálnu zábavu
• Menej únavy pre energetickejší život
• Viac cvičenia a objavovania bez zadýchavaniu
• Vďaka štíhlej telesnej kondícií sa bude cítiť rovnako dobre ako vyzerať

Výcvik šteňaťa

Keď šteniatko hryzie a žuje


PODOBNÉ PRODUKTY

PURINA® PRO PLAN® LARGE ADULT ROBUST OPTIBALANCE

Kompletné krmivo pre dospelých psov veľkých plemien s robustnou stavbou tela.

PURINA® PRO PLAN® MEDIUM PUPPY OPTISTART®

Kompletné krmivo pre psy určené pre šteňatá stredných plemien. Je vhodné aj pre kotné/laktujúce sučky.